najděte si nás

Jak dosáhnout spokojenosti a štěstí?

Být k sobě upřímný a pravdomluvný. Nejvíce lžeme sami sobě, naučili jsme se to brzo, ještě jsme ani nechodili do školy. Z počátku se chráníme před hubováním rodičů, pak učitelů, strach nás žene něco si vymyslet, jen aby to něco nebylo na nás. A je to. Máme zaděláno.

Všechno vzniká a zaniká

Svět a lidské bytí, je založeno na jednoduchém cyklu: nic netrvá věčně. Vše je pomíjivé. Lidé však neustále hledají jistoty. Ale jediná jistota je, že nic není jisté. Jistota tedy neexistuje. Jediné co je jisté, je neustálá změna. Když něco zanikne: vztah, pracovní poměr, samotná láska k partnerovi, vzájemná přitažlivost, jen tak se vytvoří prostor, pro možný vznik něčeho nového.

Proč být šťastný a probuzený?

Dokázat poznat sám sebe, nemít ze sebe strach, věřit si, nepodceňovat se, přijmout se takový, jaký jsem – to je cesta k opravdovému štěstí a spokojenosti. Věřit si, milovat se, to přináší opravdové štěstí. My sami všem ostatním říkáme, zda jsme poživatelní čí nikoliv, jen my sami určujeme, co si o nás ostatní myslí. Vše kolem nás je pouhým odrazem našich vnitřních pocitů.

Chcete lásku, štěstí, bohatství nebo zdraví? Meditujte!

Meditace je lékem na vše. Pomocí meditace se lidé spojují se svou podstatou, moudrostí uloženou v sobě, s věděním a moudrostí celého vesmíru. Lidé si vše co je součástí jejich životů objednávají a tvoří sami, často zcela nevědomě. Pomocí meditace dostává člověk život i jeho samotné prožívání pod kontrolu. Stává se pánem svého života.

Těkavý myšlenky, mrchy nevyzpytatelný

Prakticky každý člověk, kterého přivítám v poradně, má přání změnit, zbavit se něčeho nevyhovujícího nebo obtěžujícího. Ví, co nechce. To je dobré. Někdy ví i co chce, ovšem neví jak, nebo nechce se zbavit toho, co brzdí to, co chce. Ovšem, nic z toho brzdění si neuvědomuje, alespoň ne na vědomé úrovni.

Jak se vědomě připravit na výchovu dítěte

Být pro své dítě oporou, být spravedlivým rodičem. To si přeje každá nastávající matka a otec. Z čeho nastávající rodiče čerpají své zkušenosti? Bylo zvykem, řídit se tím, co se člověk naučil ve své původní rodině. Převzít moudro své matky a otce, zaujmout určitý životní postoj k výchově. Logické to je, nikoliv vždy ideální.

Sex a partnerská láska v době mateřství

„Miláčku, dneska NE,“ klidně to můžete říct. Na sex nemáte ani pomyšlení a vášeň, se kterou jste se dříve milovala, je v nedohlednu. V břiše vám roste nový život, všechno je jinak. Jenže: necháte-li svého partnera půl roku škemrat u dveří ložnice, můžou se vám původně hezké změny vymknout z ruky.

Jak díky těhotenství a mateřství nepřijít o svého chlapa

Že je to téma, které se vás zaručeně netýká? Máte naprosto harmonický vztah a chápavého muže, který nejeví jedinou známku frustrace? Vše je naprosto v pořádku a ideální, včetně sexu? A co když, v tom všem idylickém tiká skrytá nálož a vy o ní jen nevíte. Sexualita je jednou z nejdůležitějších částí nás samotných, skrývá se v ní vášeň a energie pro plnohodnotný život. Nelze jí tedy opomíjet ani v období těhotenství a následného mateřství.

Dítě na dálkové ovládání - (článek pro Hravou mámu)

Vychovávat dítě není nic jednoduchého, někdy rodičům povolují nervy a trpělivost. Snaží se, jak mohou. Používají vše ze svých znalostí, kreativity, ale stejně to nestačí. Místo pochopení a pozitivní výchovy, často sklouznou k příkazům a represím. A to i přesto, že by za své potomky dýchali.

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003