najděte si nás

Že je to téma, které se vás zaručeně netýká? Máte naprosto harmonický vztah a chápavého muže, který nejeví jedinou známku frustrace? Vše je naprosto v pořádku a ideální, včetně sexu? A co když, v tom všem idylickém tiká skrytá nálož a vy o ní jen nevíte. Sexualita je jednou z nejdůležitějších částí nás samotných, skrývá se v ní vášeň a energie pro plnohodnotný život. Nelze jí tedy opomíjet ani v období těhotenství a následného mateřství.

Pohledem muže a terapeuta

Bez vášně není naplnění života. Proč je vášeň tak důležitá? Sexuální energie a životní energie je jedna a ta samá energie. Za vášní se skrývá i jakým způsobem se dokážete postarat o své dítě. Vášeň je láska. A láska je život samotný.

Těhulka, prvorodička, kojící přecitlivělá matka. Toto vše může být skrytým strašákem každého muže, který logicky očekává, že jedinou bariérou mezi ním a jeho ženou bude porod a šestinedělí. Ve skutečnosti to muži moc neřeší. Alespoň do doby, než u své partnerky tvrdě narazí.

Co se může stát s naprosto milujícím párem v soužití, kde vše klapalo na výbornou? Co to je, že najednou vše odejde a zmizí. Přichází nový člen rodiny, další člověk. Už nejsou dva, ale jsou tři a žena matka se plně oddá své mateřské roli.

Prostor a čas je nutno rozdělit

Chcete-li si svého chlapa udržet, necítit z něj pach jiné ženy po příchodu z práce, nebo z bowlingu s kamarády, nesmíte na něj nikdy, přes své mateřské povinnosti, zapomenout.

Jedná se o jednoduchou rovnici. Byli jste dva, jste tři, prostor a čas je nutno tomu přizpůsobit.  Co se naprosto nevědomě může přihodit s ženou? Svoji veškerou péči nasměruje k dítěti, nedokáže dostatečně rozdělit svoji pozornost mezi tři, nebo dva, chcete-li. Zaměří se pouze na dítě. Ano, je to logické, explodují v ní hormony, mateřská láska a starostlivost. Přirozené to být může, neznamená to ale, že je to ideální situace. Žena, která vědomě nezachytí svoji proměnu, si koleduje o problémy se svým vztahem.

I když má žena doma naprosto chápavého muže, kdy jeho přístup od měsíců těhotenství, přes šestinedělí, první měsíce kojení, byl velmi pozitivní, nic nevyžadoval, chápal sexuální půst i nechuť své ženy na výrazné sexuální hrátky, neznamená to, že v muži nepracuje potlačená touha a nehromadí se přetlak a frustrace. Ať již vědomá, nebo naprosto nevědomá.

A co když jsou dítku tři, šest, deset měsíců, žena své totální mateřské nasazení nehodlá opustit, nebo v něm dokonce pokračuje i po oslavě prvního roku dítěte, popřípadě druhého…

Co se asi může odehrávat v muži, který je sice tolerantní, ovšem již rok, dva odstavený od své ženy a té se stále nedaří „probudit“ ze své mateřské role a být opět i plnohodnotnou partnerkou.

Sexualita muže pracuje, postupně se z něho může stát neřízená střela, jeho fyzická i emocionální frustrace nabývá hmotných rozměrů. Copak asi může stačit k tomu, aby to v něm bouchlo? Milá kolegyně, náhodné setkání na služební cestě nebo se svou bývalou láskou, popřípadě se zapovídá v knihkupectví. Nejde o to vás strašit, to může zvládnout matka, nebo upovídaná kamarádka, jen se zamyslete, uvědomte si, jak je na tom vaše sexualita a milenecký život vašeho vztahu a manželství. Zda nejste více matkou, než ženou svého muže.

Jak se tedy muž může cítit?

Odloženým vagónkem na vedlejší koleji. A to přesto, i když se celou situaci snaží chápat. Najednou pro něj není místo nejen v posteli, ve společném čase, ale nejsou žádoucí jeho doteky, polibky ani jeho mužný skvost. Ale je to právě on, kdo po měsících půstu a totální proměny ženy žadoní o přízeň nejvíce. Muž se cítí velmi podveden, udělal vše, co po něm bylo žádáno. Oplodnil ženu a „vyrobil“ dítě, připravil hnízdo – příbytek, uskromnil se, zajistil vše potřebné pro příchod potomka, byl chápavý a vyčkával. Týdny a měsíce ubíhaly, a když je dítěti několik měsíců, stále pro něj není místo u jeho milované ženy. Nastává nerovnováha.  

Není to jen o sexu a milování

Některé ženy se do své povinnosti matky zaberou natolik, že přestanou naprosto vnímat svého muže, vyplní svůj život starostí o dítě a domácnost, muže odstaví na vedlejší kolej. Muž nemá prostor se svou ženou sdílet se ráno, ani večer, ani o víkendu. Ráno je žena rozmrzelá po náročné noci, je tam dítě, které se dožaduje prsa nebo snídaně, přes polední spánek rychle vařit nebo nemá žena náladu, za chvilku se stejně miláček vzbudí…, večer je dítě v posteli a k tomu je žena unavená, o víkendu je třeba dohnat, co se přes týden nestihlo. Muže doma čekají jen povinnosti, žádný relax nebo odreagování, jen rozladěná žena, popřípadě mu hned ve dveřích přistane dítě v náručí. Nakonec dochází i k naprostému mentálnímu opomíjení muže.

Neviditelný souboj

Co takový muž udělá? Nevědomky začne s dítětem soupeřit, je to pro něj vetřelec, který mu krade manželku, jeho ženu. Začne být otrávený a podrážděný, k tomu i sexuálně frustrovaný. Dítě to neviditelnými kanály podvědomí vycítí a také nevědomky celou situaci začne gradovat. I ono začne bojovat o svou matku s vetřelcem, se svým otcem. Vždy, kdyby mohl mít pár chvilku pro sebe, dítě se proloupne ze spaní, začne pobrekávat a vyžaduje si přítomnost matky. Může to dojít tak daleko, a dítě začne tatínka vyhánět z postele.                     

Energie nezájmu o muže a asexuální polarita ženy je natolik silná, až muž časem ztratí chuť i komunikovat. Správný muž se nedá a snaží svou ženu zlákat k jakékoliv společné milenecké aktivitě, objetím, povídáním si, laškováním a milováním. Žena nemá chuť na něhu, city, mazlení, je matkou. Muž se tedy stáhne, zbude mu už pouhá maskulinní touha a potřeba, ale žena se neumí naladit na nic, je matka. Takže i občasný, rychlý, pouhý „zásun“ začne být nudou a potřeby milujícího muže neuspokojí. On na rozdíl od matky nemá uspokojení skrze kojení, nemá tak silné napojení jako matka, nedostává emocionální a citovou transfuzi skrze dítě. Pokud vše selhává a muž pořád dokola poslouchá:„teď ne, jsem unavená, nemám čas, potřebuji udělat tohle a tamto, pozor Jiříček spinká…“, začne se stahovat do sebe a postupně rezignuje.

Matkou i ženou svého muže

Žena nesmí opomíjet svoji sexualitu a stále vnímat, že je pro svého může sexuálním symbolem a jeho milenkou. Nesmí zapomenout na tvoření života a neustálou obrodu a používání fantazie. I když je matka. Narozením dítěte nic nekončí, ale naopak začíná. A díky tvořivosti života a neustále se proměňující polaritě mužských a ženských energií v obou partnerech, je naše cesta stále otevřená a proto je nutno kráčet životem s tvořivým duchem. Nejedná se o nějakou službu ženy pro pána tvorstva, muže. Vše čím se žena zabývá v lásce, partnerském vztahu, je souznění s mužem, získávají oba, tedy i žena. Žena nedělá nic pro samotného muže, ale i pro sebe a pro rozvoj vztahu i rodiny.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003