najděte si nás

„Miláčku, dneska NE,“ klidně to můžete říct. Na sex nemáte ani pomyšlení a vášeň, se kterou jste se dříve milovala, je v nedohlednu. V břiše vám roste nový život, všechno je jinak. Jenže: necháte-li svého partnera půl roku škemrat u dveří ložnice, můžou se vám původně hezké změny vymknout z ruky.

 

Začátek těhotenství – jak se možná cítíte?

Vaše pleť občas nabírá odstíny zelené, ráno se více než důkladně zdravíte se záchodovou mísou. První tři měsíce těhotenství někdy bývají velmi těžké. Nová bytost, kterou v sobě nosíte, je absolutně čistá a svou podstatou čistí i vás. Spousta problémů, bloků skrytých v podvědomí se dere ven. Není vám špatně jen fyzicky, ale i psychicky. A výsledek? Jste v nepohodě a na milování nemáte náladu.

Někdy tělo zařídí všechno „za vás“: některé ženy v těhotenství  trpí vleklými gynekologickými potížemi. Tak se obvykle tělesně projevují skryté problémy se sexualitou. Argument se pak nabízí – když nejste v pořádku „tam dole“, milování jednoduše není možné (a vy jste vlastně ráda, tělo vám samo pomohlo).

Intermezzo – tři měsíce je maximum

Asi nejdelší doba, po kterou byste měla svému partnerovi odmítat milování a mazlení v jakékoli formě, jsou tři měsíce. Milujete-li se a chcete-li spolu dále žít, měli byste si po uplynutí této doby popovídat a najít alternativy vyhovující vám oběma(!). Vztah bez sexu vždy zvyšuje riziko frustrace a případně její vyventilování někde jinde. Stejně šílené je, ale i naznačit partnerovi, že je vám jakákoli praktika odporná a vy se pro něj obětujete, NEBO se na něj usmívat a přetvařovat se, když vám jsou dotyky a milování opravdu nepříjemné.

Jak se během vašeho těhotenství asi cítí on?

Upřímně – obvykle si s novou situací moc neví rady. Vy jste jako proměněná, citlivá, jiná. Zatímco dříve vám třeba stačila ranní „rychlovka“, teď byste nejspíš potřebovala mnohem více něhy a péče, jeho iniciativy (a to nejen v intimním životě, právě mimo postel by to mělo/mohlo začínat). Mnozí muži nejsou vůbec na ženskou sexualitu naladěni, mají pocit, že ženy fungují jako oni – zjednodušeně řečeno: mačkáte-li ty správné knoflíky, všechno je v pořádku. Jenže ženská sexualita je mnohem komplikovanější a vyžaduje zručnost zkušeného mistra, zvláště v těhotenství.

Intermezzo – zkoušejte něhu   

Bohužel, iniciace změny bude zase na vás (žena je obvykle ta, která tvoří vztah): chcete-li něco jinak ve svém intimním životě, je nutné svému partnerovi říct, navrhnout řešení, zkoušet možnosti, jak na to. On by měl být otevřený, ochotný a chápavý. Muž potřebuje návod a vedení, doba, kdy síla lásky byla zjišťována skrze zkoumání, co a jak rychle partnera napadne přesně tak, jak si přejete, patří do pravěku. Potvrzování lásky skrze partnerovu empatii zanechte svým babičkám a maminkám. A pokud to uděláte, právě díky tomu se stane časem vás muž empatickým a chápavým.

Řešení

Společně: Zkuste masáž a nemusí to být masáž erotická, alespoň na začátku ne. Dobře vám může udělat společná koupel. Břicho vám zatím nebrání v normálním milování, orgasmus v případě zdravého těhotenství plodu naopak prospívá.  

Pro vás od něj: Ať vás partner dlouho mazlí a hladí po celém těle, rozdává něžné polibky (klidně hodinu!), možná se vám bude líbit orální uspokojení. Nemusíte mít orgasmus, stačí, když se budete cítit hezky. (To platí pro celé těhotenství i po něm.)

Pro něj od vás: Nabízí se hlazení, dotykové nebo orální uspokojení. (To platí po celé těhotenství i po něm.)

Druhý a třetí trimestr

Hladiny hormonů ve vašem těle kolísají. „Dole“ je vše více prokrvené, může se stát, že se z vás v průběhu těhotenství stane sexuální dračice. Ve třetím trimestru se ale obvykle cítíte trochu jako velryba, chuť na intimnosti může opadat. Těžko se pohybujete, břicho vás bolí, celé tělo se chystá na porod a vy raději doma vysmýčíte, než abyste si hrála v posteli na artistku.

Intermezzo – tělo se mění, přichází nové milování i nová šance pro vztah

Nemáte-li na milování v konci těhotenství chuť, nic se neděje. I tady ale máte několik alternativ, které vám navíc mnohdy nabídnou šanci změnit i jiné než sexuální parametry vašeho vztahu. Z roztomilého bříška v začátku se ale stalo ohromné břicho, přibyly strie, celulitida, kila. Věci jsou jinak. Můžete o nich mluvit, částečně se s nimi vyrovnávat každý sám. Díky těmto změnám má váš vztah šanci nabýt nových rozměrů postavených na nových kvalitách. Je to zkouška vás obou: máte-li doma dospělého sebevědomého chlapa, který vás miluje, s vašimi tělesnými změnami se vyrovná teď i po porodu. Vy byste to měla zvládnout taky. Být Ženou totiž neznamená být dokonale hezká podle módního žurnálu, ale sebevědomá, přijímající sama sebe, přirozeně sexuálně naladěná.

Řešení

Milování v těhotenství se může změnit v nejkrásnější zážitek vašeho života, je třeba navození klidu a kvůli prvním pocitům nedůvěry jeho možnost nezatratit. Řekněte si, co potřebujete, nechte své tělo laskat a dopřejte mu čas. Rozkvete a vaše lůno se rozevře jako poupě. 

Společně: S rostoucím bříškem není možná na příklad misionářská poloha a později ani lotosový květ. S menším břichem je možná poloha na koníčka nebo ta, kdy vy jste na čtyřech. V pozdní fázi těhotenství můžete vyzkoušet také polohu „lžičky“, tedy na boku, kdy partner je za vámi a vaše tělesná námaha je minimální.

Po porodu

Cítíte se dobitá, unavená, všechno vás bolí, můžou přijít různé zdravotní komplikace. Máte pocit, že „dole“ nejste jako dřív, všechno je povolené, kojíte, padají vám vlasy, sžíváte se s novým tvorem. Co s tím? Dejte si čas, myslete opravdu jen na sebe a na miminko. Až budete mít víc sil, začněte pracovat na tom mít se ráda a mít ráda své tělo. Ano, můžete si říct, že už nevypadáte jako dřív a skočit z mostu, NEBO se oceníte, že jste donosila a porodila dítě, budete se radovat z toho, že jste mámou, že jste dozrála v dospělou ženu. Máte šanci stát se „sexy samicí“, využijte toho! S láskou myslete na svoje prsa, s láskou myslete na své intimní partie, s láskou myslete na celé své tělo, psychika dělá divy. Kritika není na místě a absolutně nic neřeší. Pracujte na svém sebevědomí, být sebevědomá je totiž sexy. Dospělá žena je žena „matka“, rozkvetlá jako květina, pokud si dokážete sama sebe vážit, přijmete svou sexualitu, stáváte se neodolatelnou a nesmírně přitažlivou. Jen tomu potřebujete uvěřit.

Intermezzo – ženou pána tvorstva

Nikdo vás nenutí, abyste svému partnerovi dělala sexuální otrokyni a milovala se s ním, kdykoli on si vzpomene, zvláště v tak náročném období. Spíše byste během těhotenství a kojení neměla zapomínat na to, že jste ženou. Ve svém ženství naleznete cestu k prožívání sexuality a možnostem prožívat sex a mít chuť na milování i jako matka. Nakonec, i vám, ženě – matce sex a milování dodá energii a jiskru do života. Stačí jen, aby to bylo podle vašeho gusta.

Řešení

Uvědomte si, že když jste dokázala porodit dítě, dokážete už cokoliv. Vaše tělo je super tělo, protože vyrobilo úžasnou bytost, kterou neskonale milujete. Vy už jste dokonalá! Právě teď, dva měsíce po porodu. Vaše tělo se stalo ještě měkčím a sametovějším, živočišnějším, jste plná života, máte plné, přitažlivé tvary, jen si to uvědomte. Po porodu můžete mít obavy, jak to bude fungovat, zda se „tam dole“ nezměnila velikost, jak bude váš partner vnímat kila navíc, která zbyla, jestli to nebude bolet. Pořádejte ho, ať nespěchá, ať je něžný, celé milovaní si vezměte do své režie, za nic nestyďte, jste přeci naprosto úžasná žena – matka. Váš partner vás bude vnímat tak, jak se budete vnímat vy sama. Na to NIKDY nezapomeňte. Muži milují při sexu aktivní (vnímající), sebevědomé ženy, to je to, co je přitahuje. 

Proč se o to všechno snažit?

Protože tím děláte největší službu sobě (svému ženskému Já, svému sebevědomí) a svému vztahu. Odmítáte-li dlouhodobě svého muže v intimním životě, riskujete rozklad partnerství. Muž se může cítit podvedený. Rozhodl se s vámi mít miminko, zplodil dítě, na což je patřičně hrdý, připravil hnízdo, je připravený se uskromnit a hodně pracovat, aby se o vás a malé postaral. Milujte-li vás, snaží se být chápavý, citlivý a starostlivý (byť byste si chápavost, starostlivost a něhu mnohdy představovala jinak, intenzivněji, lépe …). Často ale ani nevíte, jak se cítí a co prožívá, protože muži jsou jednoduše introvertnější a takové věci si řeší spíš vnitřně nebo dokonce jen v podvědomí. Zkuste se na svého partnera naladit a pochopit ho, to samé by měl udělat on pro vás. Dítě je požehnání života, ale nemusíte kvůli němu vzdávat lásky, intimity a krásného milování. To by přece byla škoda, nemyslíte?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003