najděte si nás

Být k sobě upřímný a pravdomluvný. Nejvíce lžeme sami sobě, naučili jsme se to brzo, ještě jsme ani nechodili do školy. Z počátku se chráníme před hubováním rodičů, pak učitelů, strach nás žene něco si vymyslet, jen aby to něco nebylo na nás. A je to. Máme zaděláno.

I když jsme dospělí, neumíme být pravdiví k situacím, ostatním, k sobě. Je velmi nepříjemné nechat na sobě pocit viny, prostě neumíme přijímat pravdu. Bojíme se jí.

Žena se zeptá. „Proč jdeš pozdě?“ My na to. „Byla zácpa, pak mě ještě zastavili policajti, dvacet minut mě tam dusili…“ Místo, abychom prostě řekli pravdu. „Zakecal jsem se s kolegou, stavili jsme se ještě na kafe, promiň.“

To horší je, když lžeme sami sobě. Jenže, my si takové lži vůbec neuvědomujeme! Lhát si, vykroutit se z toho nepříjemného a bolestivého je vykoupení a úleva. Jestli nám lež někde projde hladce, naprosto hladce, tak u nás samotných. Nedokážeme si přiznat, že se nám nechce pracovat, učit se, případně, že nerozumíme danému zadání. Nebo dokonce, že už nás nebaví náš vztah. Bojíme se říci, jak bychom chtěli opravdu trávit volný čas, jsme neupřímní v drobnostech i zásadních věcech.

Ale jak potom můžeme být šťastní a spokojení! Nemůžeme! Každým takovým postojem znásilňujeme svoje potřeby, radost i štěstí. To co nás těší, co nás rozehřívá, je tou absolutní pravdou. Nejvyšší myšlenka, je myšlenka vycházející ze srdce. Nenechme ryzí a pravdivé myšlenky zašlapávat strachem a obavami. Přestaňme si vymýšlet, fabulovat, snažit se dělat krásnější, než si myslíme, že jsme. Řiďme se ve svém životě srdcem. Ono nás povede za štěstím našeho života.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003