najděte si nás

 

Úvod do psychosomatiky – v následující sekci se můžete seznámit s příklady obtížně léčitelných nemocí.
Každá nemoc má svou příčinu, původ, situaci, která samotnou nemoc aktivuje a rozvíjí. Nemoci i viry jsou součástí našich organismů, pouze čekají na aktivaci. Záleží na reakcích odehrávajících se v našich hlavách, pokud si ubližujeme, rozčilujeme, popíráme své Já, nebo přirozené potřeby, podléháme stresu a trápení, v zaměstnání, ve vztazích, svými tíživými myšlenkami můžeme ovlivnit náš tělesný stav a spustit samotnou nemoc.

Pokud nastanou u člověka fyzické obtíže, obvykle vyhledá lékaře, který provede testy, rozbory a vyšetření. Ovšem díky tomu, že obtíže spustily myšlenky nebo naše chování vůči sobě samému, je typické, že lékař nezjistí žádné abnormality a veškeré testy a jejich výsledky jsou v pořádku. Člověk, i když se necítí dobře, je označen za zdravého. Klasická medicína nemá takového člověk jak léčit.

Druhá možnost je, že pacient trpí viditelným a jasně pojmenovatelným onemocněním a diagnózou, ale i přes léčbu se onemocnění stále vrací a stav pacienta se dlouhodobě nezlepšuje. Uveďme například atopický ekzém, alergie, pásový opar nebo křečové žíly. Vše co se stále vrací jako bumerang, nebo se dlouhodobě nedaří vyléčit, je jasným signálem toho, že se odstraňuje pouhý důsledek nemoci a ne její samotná příčina.

Opět jsme u myšlenek a samotné hlavy. Je nutné léčit příčinu nemoci, tedy myšlenku, která onemocnění způsobila. To je psychosomatika. A jako taková, může stát za jakoukoli nemocí.

Je odborníky prokázáno, že až 70 % všech obtíží a nemocí mají na svědomí myšlenky v našich hlavách, tedy psychika. Pokud se u člověka vyskytnou obtíže a nemoci, naše nitro, naše Já prosí o pomoc. Reaguje tak na situaci, kdy podstupuje trápení, nespokojenost, stres, popírání sebe sama, které už nemůže unést. Proto tahá za záchrannou brzdu, a raději odstartuje nějaký tělesný problém – nemoc. Tím dá impuls, abychom v našem životě provedli změnu, a odstranili trápení, stres a nespokojenost.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003