najděte si nás

 

„Život je peříčko. Unášené ve větru. Proto ovládejte vítr svého života."

Ovládaní svého života přináší harmonii a klid, ve všem co konáme a po čem toužíme. Harmonie a klid nám dodá radost, štěstí a zdraví. Zdraví těla, mysli i duše.

Co znamená ovládat?
Život je cesta učení, pouhé plynutí s cestou je klíč ke šťastnému životu. Stačí se rozhodnout pro štěstí a vyrazit. Každý může řídit svůj život, záleží,  jaký  svět  si  vytvoří.  Vědomé  rozhodnutí  a  opuštění  postoje – světa  trápení  a  neradosti  je  prvním  krokem k vytváření vlastní originální skutečnosti. Nikdo se nemusí trýznit ani strádat.

Někdy trvá docela dlouho, než si všimneme, že náš život je neuspořádaný běh ze strany na stranu. Schytáme pár ran, ale neřešíme proč, a jak jsme k nim přišli, spíše máme tendenci hledat příčiny kolem sebe, v ostatních lidech, situacích, ale málo kdy u sebe samých. V takový okamžik se dostaneme do situace soustavného, ale nevědomého narážení hlavou do zdi.

Pokud jsme slepí a hluší sami k sobě, narazíme
Ovšem ono přituhuje a pouhé přehlížení, pokračování v zběsilém a zaslepeném tempu nebo opakování stejných situací nám už nejde a nejde přijmout. Začínáme se ptát, „proč se tohle děje zrovna mě?, co jsem komu udělal?, proč zase já?, proč mně zase opustila?, proč už mě ten můj nechce?, proč mě v práci zase přeskočili?"... Proč, proč, proč?! To je ovšem ta lepší varianta.

Nemoc není stav vašeho těla, ale duše
Také muže nastat situace, že nás  začne  bolet  tady,  tohle,  támhle. Zdravotní  problémy  se  stupňují  a  najednou  doputujeme až k diagnóze. Potkávají nás obtíže a choroby jak na běžícím pasu, trpíme bolestmi, zad, klobů, sužují nás migrény. A to jsou ty jemnější příklady. Myslím, že dostačující.
Tělo je odraz našeho způsobu života a jeho naplnění, je receptor, který nás upozorňuje, abychom pochopili sami sebe. Nejedná se o nic složitého, náš život chce, abychom se zamysleli nad způsobem a formou našeho fungování na tomto světě a vydali se trochu jiným směrem, třeba i pouze ve svém smýšlení.

Co je tedy nemoc
Zranění, bolesti, nemoci jsou pouhé signály a klíč k pochopení našeho osobního štěstí a spokojenosti. Jedná se o objevení našeho originálního Já, našeho určení a nastavení pro prapůvodní život podle našeho životního plánu. Plánu který zná naše podvědomí.

A nemoc? Rozdělme slovo nemoc, co vznikne: ne – moc. Nemít moc, je ztráta vlády a moci nad svým plánem života, upozornění ke změně a návratu na naši původní cestu. Nemoc je pouhý prostředek k navracení k sobě samému. Čím více se oddělíme od svého prapůvodního JÁ, svého nitra, tím více jsme smýkání a bolí to. Včetně razantních upozornění prostřednictvím chorob a úrazů. Hledání našeho původního plánu a tvoření života je to, proč jsme tady.

Proto za jeho nalezení každý den bojujeme, doma, v práci, společnosti, mezi přáteli, sami se sebou. A to aniž o tom vědomě víme. Ovšem je zde také dvojník našeho absolutního JÁ. Naše ego, často tahající za provázky řídící jednotky života. Ego je výborný učitel, nelze bez něj růst, ale je to právě ego, které nás zavadí v rámci výuky na slepé koleje.

Pokud se však zklidníme a začneme naslouchat signálům, vidíme a cítíme pocity i situace v úplně jiném světle, postoje, názory, požadavky na kterých jsme lpěli a přišli nám nepřekonatelné, absolutně „nepostradatelné" pro naše štěstí, se banálně rozplývají. Složité situace rozhodnutí jsou jednoduše řešitelná lusknutím prstů bez pocitu bolesti a ztráty. Najednou vidíme a vnímáme sami sebe  jako  jedinečnou  bytost  a právě  v tento  okamžik  dáváme prostor  pro  spojení se  svým  původním  Já, se  svou životní cestou. A pokud plyneme a necháme se unášet v rytmu naší cesty, dojdeme nejdále a ještě s úsměvem a šťastní.

Není špatných událostí, jsou jen dary
Obdobné je to s nemocemi, bolestí, zraněními, ať na těle nebo duši. Nemusíme s nimi bojovat, stačí pochopit důvody, proč za námi přišly. Vždy za námi přicházejí jako dary, kompas na naší cestě. Jejich pochopení nemusí být složité, stačí se na ně v klidu podívat a porozumět.

A epilog? Žádné drama, jen radost a štěstí
Ano, někdy takový dar těžko přijmout, natož pochopit. Ovšem, praxe samotná i spousty příkladů z celého světa i naší domoviny nás stále motivují k poznání a vědomí, že vše lze změnit, a to pouhým myšlením a naším rozhodnutím. Na světě není špatných věcí, stačí se do toho pustit a naslouchat svému tělu, nitru a světu kolem nás.

                                                                                                                                               Viktor Elias Lelek

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003