Skupinové lekce

Kdy a kde?

Pondělí
Praha Vršovice
16:30-17:55 a 18:05-19:30
Úterý
Dobříš
17:15-18:45
Jóga a pilátes studio
Charkovská 333/5, Praha 10
(vchod z ulice Donská)
Jóga Dobříš studio
Plk. B. Petroviče 86, Dobříš
(vstup z ulice J. Wolkra)
Rezervace Rezervace

Cena

  • při platbě předplatného za 10 lekcí: 2 000 Kč
  • jednorázová účast: 250 Kč/lekce

Jak cvičíme?

Během lekcí terapeutické jógy vycházíme z dětských vývojových pozic a jógových ásán, díky kterým je možné nastavit držení těla, napřímit páteř a najít tak vlastní osu. Tato cvičení pomáhají úlevě od bolesti, správné koordinaci svalstva a zvýšení pohyblivosti. Probíhá v klidném tempu, bez náročných dynamických přechodů. Praxe tohoto cvičení umožňuje odkrýt přirizené pohybové vzorce. Jde o nastavení těla, které uplatníme nejen v jógových pozicích, ale přenášíme je do běžného života. Nedílnou součástí cvičení je rozvíjení všímavosti a zjemňování dechu.

Začínáme nastavením opor pro páteř a spinálními cviky, které napřimují a obnovují pružnost páteře. Dále pokračujeme záklonovými, předklonovými a rotačními pozicemi. Na závěr provádíme krátkou koncentraci na dech. Cílem je naučit se funkčně a inteligentně zacházet se svým tělem. V každé pozici začínáme nastavením výchozí pozice, pokračujeme vědomým pohybem a uvolněním se do opor ve statické fázi. Snažíme se o kvalitu provedení dle aktuálních fyzických možností každého z nás.

Lekce je dostupná pro široké spektrum cvičenců s různými fyzickými schopnostmi, účast je možná i pro ty, kteří nemají s jógou žádnou zkušenost. Přijďte si odpočinout a udělat něco pro sebe v příjemné atmosféře malé skupiny.